Diş Sağlığı Turizmi


Tarih : 31 Ocak 2019 SAĞLIK TURİZMİ

             Bulundukları  ülkelerde tedavi olmak istemeyen bireylerin, farklı ülkelere giderek kısa bir seyahat süresi esnasında tedavilerini yaptırma işlemidir.

             Özellikle Avrupa ülkelerinde son yıllarda  kötü  giden ekonomik göstergelerle   birlikte  sağlık politikası değiştirilerek, maalesef diş tedavisi için gerekli ödemelerin artık yapılamaması veya sigorta kapsamından bu ödeneklerin çıkartılması,sigortanın ödediği meblanın yanında hastanın ödemesi gereken meblanın Türkiye ‘den  çok pahalı olması ;sağlık turizminin yaygınlaşmasına neden olmuştur. Çünkü vatandaşlar bu tedavileri ekonomik olarak daha uygun koşullarda ve daha iyi şartlarda yaptırabilecekleri ülkelere yönelmeye başlamışlardır.

            Özellikle belirtilmesi gereken bir diğer konu, sağlık turizminde Türkiye’nin Avrupa’nın en çok tercih ettiği ülke olmasıdır. Bunun nedeni, Türkiye’de özellikle diş hekimliğinde çok ileri düzeyde teknoloji ve hizmet kalitesi açısından Avrupa ile yarışır seviyede sağlık hizmeti verilmesi ve bu hizmetin o ülkelere nazaran çok daha uygun maliyetle veriliyor olmasıdır. Bu  durum  yurt dışında  yaşayan Türk vatandaşlarımızın  ağız  ve  diş  sağlığı  tedavilerini  daha çok Türkiye ‘ de  yaptırmaya   başlamasına  neden olmuştur.Böylece  hem izinlerini  memleketlerinde  geçirmekteler  hem de tedavilerini  yaptırabilmekteler.

 

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI TURİZMİ NASIL YAPILIR

         Öncelikle hastamızın kendi yaşadıkları ülkelerde  herhangi bir yerde panoromik röntgen

 

çektirmesi ve bunu  bize  e-mail (laserestetikdis@hotmail.com)olarak ulaştırması gerekir. Kliniğimiz hekimleri  ve  labaratuar  teknisyenimiz  röntgeninizi inceleyerek size teşhis ve tedavi planlamanız konusunda ilk fiziki muayenede kesinlik kazanacak bir tedavi planı hazırlarlar . Bu planla birlikte size mali tablo ve ortalama tedavi süresi hakkında da bilgi verilir.

        Örneğin implant uygulaması için, implantın çene kemiğine yerleştirilmesini takiben bir iyileşme süreci gerekmektedir. Bu nedenle 2 – 3 ay beklenmekte, ardından üst yapının yapımına geçilmektedir. İmplantları yerleştirdikten  sonraki ilk  1 hafta-10 günlük sürede  kontrolleriniz  olacaktır.Sonra yaşadığınız ülkeye dönebilirsiniz.İmplantlar yerleştrildikten en az  2-3  ay  sonrada   asıl implant üstü protezleriniz için kliniğimize  gelmeniz  gerekmektedir.İmplant dışındaki  tüm uygulamalar  genelde 10-15  günde tamamlanabilmektedir.

        Tedaviye karar verdiğiniz anda zamanınızı en iyi şekilde kullanabilmek için Türkiye de kalacağınız süreyi önceden hekimlerimize bildirmeniz ve size verilen randevu saatlerine sadık kalmanız gerekmektedir. Tedavi süresince hekimlerimizin kontrolü altında tedavinin sonucuna yönelik tüm sorumlulukları bilinçli bir şekilde üstlenmelisiniz.

 TRABZON’DAN GÖRÜNTÜLER